الومربی

همه چیز راجع یوگا

یوگا

9 سپتامبر 2020 23 بازدید
الومربی
آموزش یوگا

همه چیز راجع یوگا

همه چیز راجع یوگا

یکی از قدیمی ترین ورزش های جهان که حتی قبل از ثبت تاریخ است یوگا می باشد. این ورزش که ترکیبی از حرکات کششی و تنفس است کمک بسیاری به کسب آرامش می کند.

یکی از قدیمی ترین میراث فرهنگی هند یوگا است. . یوگا در زبان سانسکریت به معنای “متحد کردن” است، بنابراین یوگا را می توان به معنای یک رشته ی مشترک دانست. به این معنا، تمرین در خلال اخلاقی و ذهنی است که باعث ایجاد سلامتی خوب ( arogya )، کمک به طول عمر ( chirayu ) می شود و کل رشته ی ذهنی آن به شادی و صلح مثبت و سالم منتهی می شود . بنابراین، گفته شده است که یوگا برای موفقیت نهایی در زندگی ضروری است.

یوگا که از قدیمی ترین عقاید و سنت های هندو ها و بودایی ها برای آرام کردن وضعیت روح است دارای جنبه های بسیار همچون قوی ساختن، آرامش یافتن، انرژی سازی و محکم سازی بدن و مغز می شود

یوگا چیست؟

یوگا وزشی است جهت تمرین حرکتی ذهنی بدن. حرکات یوگا جنبش ، کنترل تنفس و تمرکز را در بر میگیرد. . بسیاری از حرکات این ورزش شبیه به تای چی و یا هنرهای رزمی است

فواید یوگا چیست؟

 • کاهش استرس و اضطراب
 • از بین بردن علائم افسردگی
 • انعطاف پذیری و تعادل در بدن
 • بهبود در راحت خوابیدن
 • افزایش ایمنی بدن به دلیل تحریک شدن سیستم لنفاوی
 • از بین بردن سموم و فلزات سنگین بدن
 • افزایش قدرت و استقامت
 • بهبود جریان خون
 • عملکرد بهتر گوارشی
 • کاهش علائم افسردگی پس از زایمان
 • درمان کمردرد و سردرد
 • و کاهش علائم اختلال شخصیتی
آموزش یوگا

مخترع ورزش یوگا چه کسی است؟

 

هیچگونه تاریخی برای ورزش یوگا و مخترع آن ثبت نشده است زیرا این ورزش بسیار قدیمی و ماقبل تاریخ است.

اولین اثر ضبط شده حرکات یـوگـا و یکی از قدیمـی ترین متون موجود، به طور کلی تصور مـی شود که توسط پاتـانجـالی، مریم یوجی هند که در حدود ۲۰۰۰ تـا ۲۵۰۰ سال پیش زندگی کرده بود، نوشته شده اســت.

حرکات یـوگـا چگونه کار مـی کنند؟

حرکات یـوگـا بـا اســتفاده از asanas (حالت هـا)، تمرکز متمرکز بر قسمت هـای خـاص بـدن و پرانایاما (تکنیک هـای تنفس ) را به منظور پیوستن بـدن بـا ذهـن و ذهـن بـا روح به پیش مـی رود.

بـدن
یـوگـا آسانا (حالت هـا یا عضلات) به بـدن شما کمک مـی کند. هزاران یـوگـا وجود دارد و در سانسکریت، این گونه هـا کریا (اعمال)، mudras (مهر و موم) و bandhas (قفل) نامـیده مـی شود.

کریا بر تلاش لازم برای حرکت انرژی تـا ستون فقرات تمرکز دارد؛ یـوگـا mudra ژست یا حرکت برای نگه داشتن انرژی و یا تمرکز آگاهی اســت؛ و یک بـاندا از تکنیک انقبـاض عضلانی برای تمرکز آگاهی اســتفاده مـی کند.

ذهـن
تمرینات یـوگـا بـا توجه به تمرکز بر قسمت هـای خـاصی از بـدن تمرکز دارد. به عنوان مـثـال، شما ممکن اســت از مربی پرسید که عمـیقا روی ستون فقرات خود تمرکز کند یا ذهـن شما را از بین ببرد و بـدن شما را به زمـین بیاورد.

این آگاهی اتصال بـدن ذهـن را تیز و زمان زیادی را برای پچ پچ هـای خـارجی اجـازه نمـی دهد (مانند نگرانی در مورد آنچه که شما برای شـام یا ارائه در دفتر که آماده مـی کنید).

در عوض، تمرکز داخلی بین سر و بـدن شما اســت. یک مـثـال، خودسونا اســت (جنبه ی بـدن) که تقریبـا تمام کلاس یـوگـا تمرین مـی کند.

در طول خودتـانا، بـا چشمان بسته خود را پشت سرتـان مـی گذارید و فقط تمام بـدن خود را به کف مـی کوبید. ایده این اســت که بـا هر گونه افکار بـا شما مبـارزه نکنید، اما اجـازه دهید آنهـا را بیرون بیاورند و در حالی که مربی شما را از طریق تصاویر بصری هدایت مـی کند تـا به شما در تمرکز بر احساس عضلات خود کمک کند.

نتیجه دلخواه و اغلب به دست مـی آید که به یک کشور صلح آمـیز، آرام و آرام تبدیل شود. ساواسانا عموما نهـایی یـوگـا اســت قبل از تمرین نهـایی و تنفس.

روح
ورزش یـوگـا از تنفس کنترل شده به عنوان راهی برای ادغام ذهـن، بـدن و روح اســتفاده مـی کند. تکنیک هـای تنفس پارانایاما نامـیده مـی شود؛ پرانا به معنای انرژی یا نیروی زندگی اســت و یاما به معنای اخلاق اجتماعی اســت.

اعتقاد بر این اســت که تنفس کنترل شده پرانایاما جریان انرژی را در بـدن شما کنترل مـی کند. تجربه من این اســت که تنفس کنترل شده به من کمک مـی کند تـا تمرکز بر عضلات که در حال کار هستند، و در طول خودشـان، ضربـان قلب من را کاهش مـی دهد، ذهـن من را آرام مـی کند، منجر به آرامش عمـیق، درونی و احساس آرامش مـی شود.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *